Srebrenik pokazao da zaslužuje prvoligaša

Derbi Druge lige FBiH - Sjever u nedjelju je odigran na Gradskom stadionu u Srebreniku između Gradine i Seone koji je okončan bez pobjednika.
21.10.2019 u 12:02

Seona je u Srebrenik stigla s pozicije lidera koju je i zadržala nakon ovoga meča koji se završio 1:1.

Gosti su kaznili promašaj Omerovića iz pete minute kada je Muratović donio slavlje gostima u 11.minuti.

Iako je drugo poluvrijeme u potpunosti pripalo domaćinu, Plavi su uspjeli da zabiju samo jedan gol preko Ordagića u 83.minuti, iako su imali nekoliko izglednih šansi te opsijedali gol cijelo drugo poluvrijeme.

Ono što je možda i važnije od rezultata u ovome meču jeste ambijent u kojem je odigrana utakmica.

Prepune tribine Gradskog stadiona u Srebreniku podsjetile su na najbolja vremena kada su u Srebrenik dolazili Sarajevo, Željezničar, Sloboda, Čelik, Velež...Organizacija utakmice bila je na najvećem nivou bez ijednog incedenta, gdje su simpatizeri jednog i drugog kluba zajedno posmatrali utakmicu.

Prije meča mlađe selekcija oba kluba su prodefilovale stadionom a igrači su na centar izašli s klincima. Na terenu i van terena sve je proteklo u najboljem redu a trka za prvaka između dva kluba s područja Grada Srebrenika se nastavlja.

U Ligi u kojoj se uglavnom priča o negativnim stvarima, nedjeljni meč između vodećih timova je vratio vjeru u fudbal i navijače na stadion, a Srebrenik pokazao da zaslužuje ponovo da ima prvoligaša.