Zvijezda i Olimpic slavili i nadaju se kiksu Sloge

Zvijezda i Olimpic su slavili te zadržali dah za vodećom Slogom.
21.04.2018 u 20:28

Zvijezda je konačna slavila a Zmajevi su bili bolji od Toška.

Izabranici Romeo Šapine su pružili dobru partiju, te upisali vrijedna tri boda u borbi za prvo mjesto. Prvo poluvrijeme završeno je sa minimalnih 1:0 za domaće, a jedini pogodak postigao je Guzina. U 65. minuti Ćivić je ubacio iz kornera, a Devedžić pogodio za 2:0. Bio je to i konačan rezultat ovog meča.

U Jajcu su snage odmjerili Metalleghe i Orašje. Završilo je 2:1 za domaće. Vodstvo domaćina donio je Pavlović, da bi eurogolom Đukića Orašje u 56. minuti došlo do poravnanja. Kada se činilo da će završiti 1:1, Tankuljić je donio pobjedu Jajčanima.

Olimpik je pružio sjajnu partiju danas, te upisao pobjedu nad Slavenom (3:0). Domaći su od početka krenuli furiozno i to im se isplatilo već u četvrtoj minuti kada Mahir Karić pogađa mrežu nemoćnog Sulejmanovića. Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena, a u 64. minuti lob udarac Aleševića i bilo je 2:0. U posljednjim minutama meča dobra akcija Kovača i Bibića, a Tatar posprema loptu za 3:0

Junak pobjede Jedinstva bio je iskusni Ekrem Hodžić koji se dva puta upisao u listu strijelaca i u to u 59. i 85. minuti.

Bosna je u Konjicu slavila 2:1 protiv Igmana, iako su domaći prvi poveli. U 16. minuti Bekana je matirao Mehić, da bi Bosna izjednačila u prvoj minuti sudijske nadoknade preko Pandžića. Konačnih 2:1 za goste postavio je u 76. minuti Edin Murga.

U duelu Čapljine i Iskre slavili su gosti 2:0. U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, a publika je mogla vidjeti veoma slab meč. Ipak, Iskra pokazuje mnogo više te pogocima Ivkovića i Seferovića dolazi do vrijedna tri boda u borbi za opstanak.

Sjajan meč vidjela je publika u Mostaru. Velež je sa 4:2 nadigrao Rudar. Za Rođene su pogađali dva puta Ovčina, te po jednom Kuduzović i Zvonić. Strijelci za goste bili su Čehajić i Smolo.