Tuzla City bolji od banovićke Budućnosti

Fudbaleri Tuzla Cityja posljednju provjeru pred početka sezone imali su kod povratnika u Prvu ligu FBiH.
14.07.2019 u 21:37

U posljednjoj provjeri pred početak sezone, fudbaleri Tuzla Cityja savladali su sa 3:1 ekipu Budućnosti iz Banovića.

Meč protiv “Rudara” ispred Muminovića započeli su Terzić, Morris, Kojić i Šarčević, u vezi Sesar, Hasanović, Nukić, Husejinović i Crnkić te u vrhu napada Ramić.

Do vodstva su Plavi došli nakon deset minuta igre. Nukić je sjajno asistirao za Ramića, a bivši napadač Goška je pospremio u mrežu Mujkića za 0:1. Domaćin je došao do poravnanja u finišu prvog dijela kada je bivši igrač Tuzla Citya Eldin Trumić iz slobodnog udarca pogodio Muminovićevu mrežu za konačan rezultat prvog dijela. U nastavku meča priliku su još dobili Musić, Zlatković, Karjašević, Stjepanović, Mešinović, Beganović, Burić i Mujić. Sredinom drugog dijela vidjeli smo najljepši detalj na utakmici.

Karjašević se oslobodio svojih čuvara i rezantnim šutem pogodio sa 20 metara u nebranjeni dio mreže. Pet minuta kasnije u kaznenom prostoru je srušen brzonogi Burić a sa “bijele tačke” Beganović je poentirao za konačnih Budućnost-Tuzla City 1:3.

Bila je ovo ukupno sedma kontrolna utakmica izabranika Milenka Bošnjakovića koji sezonu otvaraju narednog vikenda u Ugljeviku kod ekipe Zvijezde 09.