Sarajevo saznalo protivnika u LP, trener je bivši igrač Manchester Cityja

FK Sarajevo će u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati ekipe Connah's Quay Nomads, koja je osvojila prvenstvo Velsa.
09.08.2020 u 19:27

Fudbalerima Connah's Quaya je to bila prva titula u historiji te će tako prvi put nastupati u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Baš kao i Premijer lige BiH i prvenstvo Velsa je prekinuto zbog korona krize, a Connah's je osvojio prvo mjesto sa 56 bodova te je imao četiri boda više od drugog TNS-a.

Aktuelni trener je Andy Morison, koji je nekada igrao za Manchester City. Trenutna tržišna vrijednost velškog prvaka iznosi samo 600.000 eura.

Do sada su u europskim takmičenjima igrali četiri puta i to sva četiri puta u kvalifikacijama za Europa ligu. Ostvarili su tri pobjede, jedan remi i osam poraza.

Dva puta su uspjeli proći prvo kolo kvalifikacija, dok su dva puta eliminisani u prvom kolu. Prošle sezone su igrali protiv beogradskog Partizana u drugom kolu kvalifikacija za Europa ligu.

Na svom terenu su poraženi 0:1, a u Beogradu su izgubili 0:3. Connah's i Sarajevo bi trebali svoj meč odigrati 18. augusta u Cardiffu.