Tuzla City remizirao sa srbijanskim superligašem

Reprezentativnu pauzu fudbaleri Tuzla Cityja iskoristili su za odigravanje prijateljskog meča
23.03.2019 u 19:16

Nakon četiri dana provedena u etno-selu “Stanišići” kod Bijeljine, Plavi su u subotu gostovali kod Mačve u Šapcu. Gostovanje kod devetoplasirane ekipe srbijanskog superligaša, bila je prava provjera za Varešanovićev tim, koji je u prvom poluvremenu priliku dao iskusnijem sastavu pa su meč ispred Nurkovića počeli Efendić, Brekalo, Kojić i Bevab. U vezi Sesar i Čomor defanzivno, ispred njih Crnkić, Stojčev i Murga te u vrhu Ubiparip.

Na obje strane se igralo otvoreno, sa puno pasova i duela a Plavi su imali prilike preko Čomora čiji je šut sa 25 metara krajnjim naporom zaustavio domaći golman Vićić, dok je pokušaj Stojčeva sa ivice kaznenog prostora završio iznad gola.

U drugom poluvremenu zaigrala je potpuno nova postava. Na golu je bio Fejzić, četvorka u zadnjoj liniji Karjašević, Musić, Širanović i Zlatković, u vezi Hasanović i Trumić te Burić, Mitrović i Šarčević ofanzivno dok je u vrhu napada djelovao Hajrović.

Domaći su poveli iz prve ozbiljne prilike. Marković je probio po desnom boku, centrirao a najviši u skoku bio je Šušnjar koji pogađa mrežu Fejzića u 54.minuti. Potom su Plavi zaigrali angažovanije na sredini terena što se isplatilo u 68.minuti.

Zlatković je probio lijevi bok, Hajrović je odigrao povratnu za Burića koji pogađa sa sedam metara za 1:1. Mogli su Tuzlaci i do pobjede, ali sjajan pas Trumića nije iskoristio Šarčević koji je spetljao ispred domaćeg golmana u situaciji kada je trebao da poentira.

U svakom slučaju jako dobra provjera za Plave čiji je Stručni štab mogao da stekne dodatan uvid u mogućnosti svoje ekipe, kojoj slijede dva dana odmora i onda kreću pripreme za gradski derbi sa Slobodom.