Reprezentacija Španije novi je prvak Evrope u rukometu!
26.01.2020 u 18:05
spanci

Oni su u finalu savladali Hrvatsku sa 22:20.

Pred nekoliko hiljada svojih navijača, Kauboji su dominirali u prvih 20 minuta. U posljednjh deset minuta prvog poluvremena, Španija se odvažila.

Uspjela je izjednačiti rezultat. Skoro posljednjih 11 minuta prvog poluvremena, Hrvati nisu uspjeli pogoditi mrežu Španaca. Crvena furija je to znala iskoristiti. Prvi dio meča su preokrenuli u svoju korist. Prvo poluvrijeme fantastičnog finala je okončan rezultatom 11:12 u korist Španije.

Drugo poluvrijeme je donijelo još uzbudljiviju utakmicu. Španci su dominirali, ali izabranici Line Červara nisu odustajali. Upornost im se isplatila - u 49. minuti su izjednačili na 18:18. A onda je uslijedila drama. U posljednjih skoro pet minuta finala igralo se gol za golom. Ali, Španija je uspjela odbraniti titulu europskog prvaka.