Vitezu bod u Širokom a Mladosti kod novajlije

Vitez je osvojio bod kod Širokog, Zrinjski je slavio nad Radnikom dok su bodove podijelili novajlija Krupa na Vrbasu i Mladost.
24.07.2016 u 19:47

U Krupu na vrbasu stiglo je blizu 500 gledalaca da vide premijerni nastup svojih ljubimaca. Domaćin se potrudio da umije stadion sa plastičnom travom i jedini su u BiH koji će igrati na takvom.

Respektujući goste s obzirom da im je prvi meč u elitnom rangu pa su samo povremeno prijetili gostima.

To je Mladost iskoristila kada je na otvaranju drugog poluvremeno preko Radovića stigla do vodstva.

Domaćini su do prvog gola i prvog boda u premijerligaškom takmičenju stigli sredinom drugog poluvremena kada je iz sumnjivog penala izjednačio Koljić.

Na Pecari su bodove podijelili Široki i Vitez. Hendikep za domaćine bio je crveni karton Plazonića kojeg je zaradio već nakon pola sata igre.

U vodstvo je domaće doveo Krstanović u 56.minuti kada je napadač domaćih sjajno reagovao glavom.

I kada se činilo da će Široki upisati pobjedu na startu, Kapetan je zabio za goste iz Viteza za konačnih 1:1.

Zrinjski je u Mostaru savladao Radnika sa 2:0. Aktuelni prvak došao je u vodstvo u 17.minuti preko bivšeg igrača Radnika Jakovljevića.

U nastavku susreta Bilbija je u 63.minuti povisio za konačnih 2:0.