Tuzla City protutnjao Ugljevikom, Velež razočarao navijače

Počela je nova sezone BH Telecom Premijer lige BiH a u prva dva meča Tuzla City je slavio kod Zvijezde 09 u Ugljeviku dok je Mladost pobijedila Veleža u Mostaru.
20.07.2019 u 21:15

Milenko Bošnjaković imao je start iz snova. Plavi su poveli projektilom Crnkića iz 25.minute a isti igrač pet minuta kasnije bježi domaćoj odbrani za 0:2. Domaćin se nije najbolje ni snašao a već je bilo 0:3 na semaforu. Nakon centaršuta Nukića, Marković je želio da vrati loptu svom golmanu koji je izašao na centaršut i lopta je završila u golu.

U nastavku meča domaćiin je smanjio rezultat nakon kornera kada je Marković bio najvisočiji u skoku.

Ipak, Tuzlaci se nisu dali. Prvo ime susreta Nermin Crnkić u 75.minuti meča je srušen u kaznenom prostoru a penal je realizovao Ubiparip.

Tačku na "i" stavio je Ramić u finišu meča za konačnih 1:5.

U Mostaru je povratak Veleža u Premijer ligu dočekan sa velikim očekvanjima gdje se u Vrapčićima skupilo 6.000 navijača.

U 11.minuti hladan tuša za domaće koje je utišao Famino. Rođeni se vraćaju na otvaranju drugog dijela kada Barisha pogađa za 1:1. Ipak, u nastavku meča Dobojlije preko Crničkog i Dragutinovića završavaju priču s Neretve.

U duelu Željezničara i Borca na Grbavici nije bilo golova.