Francuzi prvaci svijeta, Hrvatima srebro

Nogometna reprezentacija Francuske pobjedom od 4:2 nad Hrvatskom u finalu Svjetskog prvenstva koje se održalo u Rusiji, postala je prvak svijeta.
15.07.2018 u 16:52
pogba

Naši susjedi Hrvati ipak nisu mogli do velikog čuda pa se na kraju moraju zadovoljiti srebrnom medaljom, što je nakon bronze 1998.godine, najveći uspjeh u historiji sporta ove nam susjedne države.

Bilo je ovo najefikasnije finale u kojem smo vidjeli čak šest golova.

Dalićev tim sjajno je otvorio meč, prijetio, napadao ali Francuzi su prvi poveli kada je nakon slobodnog udarca Griezmana, Mario Mandžukić skrenuo loptu u svoju mrežu.

Ubrzo je poravnao Perišić kada je zabio sa 16 metara. Ipak, u finišu meča Perišića lopta pogađa u ruku i Griezman pogađa za 2:1.

U nastavku susreta "kockasti" su jurnuli po izjednačenje ali Pogba zabija sa 16 metara nakon što je Modrić zakasnio u blok.

Nekoliko minuta kasnije Pogba sjajno pogađa sa 20 metara prizemnim šutem za 4:1 kada je postalo jasno da će Trikolori do zlata.

Pet minuta kasnije Lorisu loptu krade Mandžukić za konačnih 4:2.