Omer Joldić s juniorima Želje ispisao historiju bh.fudbala

Juniori Željezničara ostvarili su veliku pobjedu u okviru juniorske Lige prvaka gdje su trijumfom od 3:2 nad bugarskim Ludogorecom izborili drugu fazu takmičenja.
18.10.2017 u 19:13

Nakon tri minute bilo je 1:0. Žerić je pokušao, međutim Naumov brani njegov udarac, ali na odbijenu loptu natrčava Dacić i trese mrežu gsotiju.

Gosti su poravnali u 5.minuti. Slobodnjak je izveo Klimentov, a Dujmović slabo reaguje, te je u 5. minutu na semaforu stajalo 1:1.

Mujagić je u 56. minutu na matirao Naumova za 2:1.

Plavi su se sredinom poluvremena povukli, a kazna je stigla u 70. minutu, kada zaboravljeni Milkov matira Naumova za novo poravnanje na Grbavici. Željezničar je nakon primljenog pogotka, ponovo počeo napadati, ali konkretne prilike za promjenu rezultata nije bilo.

Ipak u 90. minutu odlična akcija Plavih, a nakon gužve u šesnaestercu Hajdarević pogađa za pobjedu i historijski prolazak Željezničara u narednu fazu ovog takmičenja.

Željo je ovom pobjedom ispisao historiju bh. omladinskog fudbala i postao prva ekipa koja je prošla u drugu fazu kvalifikacionih utakmica UEFA Lige prvaka za omladince.

Željezničar – Ludogorets 3:2 (3’ Dacić, 56. Mujagić, 90. Hajdarević; 5’ Klimentov, 70. Milkov) Stadion: Grbavica, Gledalaca: 3000 Sudija: Anastasios Papapetrou (Grčka) Kartoni: (Hajdarević, A. Šehić ; Klimentov, Minchev) Željezničar: Dujmović, A. Šehić, Beširević(31’ Mujarić), Velić, Zilić, Osmanović(86. Nuhanović), E. Šehić, Dacić(82. Hasanović), Mujagić, Žerić, Hajdarević. Ludogorets: Naumov, Slavlov, Iliev, Ivanov(67. Milkov), Yankov(65. Petrov), L. Kovachev, Minchev, Dimitrov, Klimentov(81. Valchev), Dost, S. Kovachev.