Nakon Slobode Tuzla City srušio i Željezničar

Derbi kola M;tel Premijer lige BiH odigran na Tušnju pripao je Tuzlacima.
06.03.2021 u 18:45

Tuzla City je došao do druge proljetne pobjede a nakon trijumfa nad Slobodom od 2:0, danas je na Tušnju pao i Željezničar identičnim rezultatom. Za razliku od gradskog derbija Musemić u ovome meču nije mogao računati na Karjaševića i Morrisa, pa je na stoperskom mjestu zaigrao Mehidić a na lijevom boku je priliku dobio Lučić, dok je u vezi od prve minute startao Džafić.

Tuzlaci su sjajno otvorili meč. Igrala se 9.minuta kada je u kaznenom prostoru Željezničara srušen Rustemović, a siguran s “bijele tačke” je bio Mišić za 1:0. Do kraja prvog dijela najbolju priliku je imao Ubiparip glavom, ali mreža se više nije tresla.

U nastavak meča Musemićevi momci ulaze ponovo dobro raspoloženi. Čvrsti i organizovani u odbrani a opasni u igri prema naprijed. Iako su gosti pokušali i sa nekim izmjenama da dođu do poravnanja, defanzivna igra Plavih je bila na nivou te su svi pokušaji Osimovog tima osujećeni.

Tačku na “i” stavio je Maksimović koji je u sudijskoj nadoknadi na asistenciju Doffa pogodio za konačnih 2:0. U ovome meču Musemić je startao sa ovom postavom: Muminović – Nukić, Barišić, Mehidić, Lučić – Rustemović, Brkić – Mišić, Džafić, Crnkić – Ubiparip. U nastavku su šansu dobili: Maksimović, Doffo i Ramić. Naredni duel Plavi igraju ponovo sa Željezničarem i to u srijedu u okviru Kupa BiH.