Kad imate evropski teren, dobijete i evropsku utakmicu

Čekali smo i dočekali "vječiti derbi" kakav zaslužujemo, gdje su Željezničar i Sarajevo odigrali 2:2 u sjajnom meču.
15.08.2018 u 20:36

Za ovakav derbi bio je neophodan evropski travnjak kakav je odnedavno na Grbavici.

Vidjeli smo brz, dinamičan, energičan fudbal pun tempa, šansi i svega onoga što treba da ponude dvije ponajbolje ekipe u BiH.

Sarajevo je dva puta vodilo, a Željezničar se dva puta vraćao.

Poveo je bordo tim u 15.minuti preko Tatara, a Odovićev tim se vratio brzo preko Zajimovića kada su Plavi probili desni bok Sarajeva.

U nastavku meča Ahmetović se sjajno snalazi u petercu gostiju i odigrava povratnu za Rahmanovića koji milimetarski pogađa suprotan ugao.

Željo ipak do kraja meča uspijeva da dođe do boda kada je Zaimović glavom pogodio preko Kovačevića kojeg je lopta preletjela iako je bio na dva metra od gol-linije.

U suštini, ovako dobar vječiti derbi imali smo ponajviše zahvaljujući vrhunskom ustvari evropskom terenu na kojem smo vidjeli evropsku utakmicu.

Nažalost, u državi imamo samo takva dva. U Zenici i na Grbavici.

Jedan takav travnjak košta milion maraka. Da je pet nije skup.