Senijad Ibričić okačio kopačke o klin

Senijad Ibričić se oprostio od aktivnog igranja fudbala.
15.05.2022 u 21:54

Danas je na kraju svog puta u dresu slovenskih Domžala poslao navijačima posljednji pozdrav s terena u domaćoj utakmici protiv Celja.

Ibričić je to napravio na poseban način tako što je postigao pogodak u osmoj minuti ovog duela koji je završen rezultatom 1:1.

Nakon ranog gola bh. internacionalca, za gostujuće Celjane izjednačio je Jon Šporn u 69. minuti susreta.

Veznjak je u oproštaju od navijača u Domžalama još jednom postavio svoje ime na semafor u bogatoj karijeri čiji je veliki dio bio Hajduk.

Naime, Ibričić je bio Torcidin miljenik dok je igrao za Hajduk u periodu od 2008. do 2011. godine, sa 76 odigranih ligaških utakmica i 35 zabijenih golova. Naš ofanzivni veznjak je prije toga pokazivao šta zna u dresu Zagreba gdje je od 2004. do 2008. imao 100 prvenstvenih nastupa i 22 gola.

Svoj nastup protiv Celja završio je izlaskom u 71. minuti, a potom su stigli zagrljaji, pozdravi i pljesak s tribina. Za reprezentaciju BiH debitovao je 2005. godine. Odigrao je ukupno 43 utakmice te postigao sedam golova.