Džeko na svojoj Grbavici srušio nesretne Irce (video)

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je sa 2:0 Sjevernu Irsku u okviru 3.kola Lige nacija!
15.10.2018 u 20:34
saric dzeko

Bila je to treća uzastopna pobjeda Zmajeva u novoformiranom takmičenju UEFA-e, gdje zauzimamo prvo mjesto sa devet bodova.

Prosinečki se odlučio za provjeren tim, gdje je ispred Šehića priliku dao Vranješu i Ćiviću na bokovima a Šunjiću i Zukanoviću na stoperskim mjestima.

Vezni red su činili Bešić, Pjanić i Sarić, na krilima Višća i Duljević a u vrhu Džeko.

Upravo su ova trojica kreirala prvi gol.

Uporni Duljević je stisnuo Irce i primorao na grešku, Višća je došao do lopte i kada su svi očekivali šut, on je inteligentno odigrao za Džeku koji rutinski pogađa za 1:0.

Pet minuta kasnije Pjanić je iz slobodnog udarca potkopao loptu za Džeku koji hvata volej i pogađa pod prečku. Sudije su pokazale da je ofsajd a snimak da su pogriješile i poništile Dijamantu evrogol.

U nastavku su Irci krenuli odlučnije i zamalo nas kaznili kada je Evans sa pet metara potpuno neometan pogodio stativu.

Džeko je mogao do drugog gola kada je na asistenciju Višće izašao sam ispred golmana gostiju, koji se dobro snašao.

No, ono što nije tada uspio je desetak minuta naš Dijamant.

Fenomenalnu loptu Pjanić je gurnuo za Džeku koji se izvukao polulijevo i na drugu stativu pogodio za konačnih 2:0.

Imali su do kraja Irci još jednu stativu ali jednostavno nisu imali sreće.

U finišu meča priliku su dobili još Zakarić, Milošević i Cimirot.