Sudija pretučen, završio na hirurgiji

Na utakmici 10. kola Regionalne lige – Grupa Zapad između Brda i Kladara odigranoj u Hambarinama kod Prijedora došlo je do velikog nasilništva, gdje je najdeblji kraj izvukao mladi arbitar iz Prnjavora Slaviša Јovanić.
16.10.2017 u 13:17

Naime u 35. minutu kod rezultata 1:0 za Brdo, Јovanić je dosudio kazneni udarac za domaćina. Tada nastaje pravi stampedo prema arbitru iz Prnjavora, a prednjače Ostoja Došlov i Nemanja Јanković koji ga udaraju, po licu, grudima, leđima, iza vrata, piše Pravda.

I ostali fudbaleri Kladara uputili su bujicu pogrdnih riječi na račun arbitra iz Prnjavora. Pored njega pomoćnici su bili banjalučani Nikola Tadić i Aleksandar Milaković, a delegat susreta Živko Keleč iz Banjaluke. Utakmica je prekinuta, iako sudija nije svirao kraj, jer nije bio u stanju to da napravi. Nezvanično, Јovanić je završio u Kliničkom centru u Prijedoru na odjelu hirurgije, i nije životno ugrožen, ali je pretrpio velike povrede.

No, to nije jedina utakmica koja je prekinuta u nižim ligama RS proteklig vikenda. U derbiju Područne lige Banja Luka u Bronzanom Mejdanu nije završen meč Gomionice i Krajine. Meč je prekinut u 54. minuti kada su gosti imali rezultatsku prednost (0:1), a razlog je napad na sudiju Mikolu Pećanca. Sudija je pokazao crveni karton Nemanju Kopanji, a domaći fudbaler ga je udario. Pećanca je udario i jedan član Uprave tima iz Bronzanog Mejdana. Nakon toga na teren su utrčali i navijači i uslijedio je pravi haos…