Veležu gradski derbi, Radnik odnio bodove s Tušnja

Velež je bio bolji od Zrinjskog, dok je Borac odnio bodove iz Ugljevika a Radnik iz Tuzle u okviru 13.kola BH Telecom Premijer lige BiH.
19.10.2019 u 17:49

Mostarski derbi opravdao je očekivanja na kojem je prisustvovalo više od 6.000 gledalaca.

Velež je bio uspješniji i u finišu meča je došao do pobjede a junak susreta bio je rezervista Zvonić.

Crnov u 35.minuti te Vranješ u 64.minuti susreta u Ugljeviku pogađali su mrežu Zvijezde 09 za siguran trijumf Banjalučana.

U derbiju kola između Tuzla Cityja i Radnika, gosti iz Bijeljine su bili bolji. Do 75.minuta bila je to podjednaka igra na obje strane. Peco je načeo domaćina u 76.minuti kada je pobjegao po desnoj strani Terziću, zatim je Hasanović napravio penal u 86.minuti kojeg koristi Karić a Posinković u sudijskom vremenu zabija za konačnih 0:3.

U petak je Sarajevo savladalo Čelika sa 2:0.