Robi stigao do prve pobjede, iz Bugarske nosi puno glavobolje

Reprezentacija BiH savladala je u Razgradu selekciju Bugarske sa 1:0 golom Kenana Kodre u prijateljskom meču odigranom u petak navečer.
23.03.2018 u 18:55

Od svega u ovome meču najbolja je pobjeda u kojoj se niko nije povrijedio a vjerujemo kako je Prosinečki mogao da se uvjeri ko definitivno ne može igrati za reprezentaciju.

U nedostatku Begovića na golu je šansu dobio Šehić koji na s je spasio u nekoliko navrata u situaciji kada smo u odbrani izgledali jako konfuzno i zbunjeno.

Zadnju liniju činili su Memišević, Bičakčić, Zukanović i Kolašinac te vjerujemo kako Robi više nikada neće u ovome sastavu početi meč, jer toliko smo bili nesigurni pozadi, da je svaki bugarski napad izgledao kao gol u mreži Šehića.

Definitivno smo izgledali jako loše u odbrani.

Prolaznu ocjenu tek može dobiti Kolašinac koji je sjajno asistirao Kodri za vodstvo od 1:0, kada mu je sjajan pas odigrao Duljević.

U vezi je priliku sa Pjanićem i Bešićem dobio Sarić koji je odigrao korektno poluvrijeme, dok su napad predvodili Džeko kao centralni a Kodro i Duljević kao krilni napadači.

Upravo je ovaj posljednji bio jedan od naših najboljih igrača.

U nastavku meča vezni red osvježili su Medunjani, zatim Milošević i Zakarić te Prevljak u vrhu napada umjesto Džeke.

U finišu meča Cimirot je ušao umjesto Bešića a Šunjić umjesto Zukanovića.

Ruku na srce, malo toga je bilo dobrog u Razgradu osim ove pobjede, po kojoj ćemo jedino pamtiti duel u Razgradu.

Pred Robertom Prosinečkim je puno posla, koji je tako ostvario prvu pobjedu na klupi Zmajeva.

Naredni meč naš tim igra u utorak u Francuskoj protiv Senegala.