Sloga dva koraka do Premijer lige

Sloga je slavila u Čapljini a Olimpic u Visokom pa je dva kola prije kraja ostala ista prednost ekipe iz Simin Hana.
23.05.2018 u 17:25

Čapljina je došla do prednosti sredinom prvog dijela, kada je u jednoj gužvi okrznula nekog od gostujućih igrača, djelovalo je to da je bio Kojić.

Sloga je potom preuzela inicijativu, koja se isplatila kada je do kraja prvog dijela uspjela do gola preko stopera Kostića.

Prije na dva minuta kod domaćih Rodin je dobio drugi žuti karton i put u svlačionicu.

U nastavku meča Tuzlaci su bili odlučni da dođu do drugog gola što im se na kraju i isplatilo, kada je nakon centaršuta Bošnjaka slabu reakciju domaće odbrane najbolje iskoristio Ziljkić za konačnih 1:2.

Drugi konkurent za plasman u Premijer ligu, ekipa Olimpica slavila je u Visokom te zadržala minus dva u odnosu na vodeću Slogu.

U direktnom duelu za opstanak Jedinstvo je slavilo u Bugojnu i gurnulo Iskru u niži rang.