Sudije izbacile Tuzlake iz Kupa, u Gradišci "Nož, žica, Srebrenica"

Ekipa Slobode oprostila se od Kupa BiH, nakon što su poraženi u Širokom, dok je Sarajevo prošlo dalje iz incidente na tribinama.
26.10.2016 u 18:03

Osim Širokog i Sarajeva, dalje su prošli, Željezničar, Zrinjski, Bosna Sema, Travnik, Mladost i Radnik.

Iako su Jagodićevi momci imali na raspolaganju raspoloženog Kenana Pirića ni to im nije bilo dovoljno.

U 70. minuti Kostić je srušio Krstanovića u kaznenom prostoru nakon čega je dosuđen penal. Isti igrač je bio siguran sa bijele tačke za 1:0. Snimak je pokazao kako je penal bio diskutabilan zbog čega su Tuzlaci ogorčeni.

Nakon vodećeg gola, Široki je nastavio sa pirtiskom i stvorio nekoliko odličnih šansi pred golom Pirića. Takvu jednu su odigrali u 83. minuti kada je Wagner odlično šutirao, ali je Pirić odbio loptu na koju je natrčao Menalo i postigao pogodak za sigurnu prednost od 2:0.

Sarajevo je i u revanšu bilo bolje od Kozare, te se zasluženo plasiralo dalje, a ono što je obilježilo meč jeste veličanje ratnog zločinca Ratka Mladića i uzvikivanje "Nož, žica, Srebrenica".

Gradski derbi u Mostaru protekao je bez većeg naboja a Plemići su slavili i u revanšu sa 2:1.