Zmajevi slavili u Albaniji, je li Meša pronašao alternative!?

Reprezentacija BiH savladala je Albaniju sa 2:1 u prijateljskom meču koji se igrao u Elbasanu.
28.03.2017 u 18:26

Golovima Edina Džeke iz penala te Senada Lulića, izabranici Mehmeda Baždarevića okončali su prvo poluvrijeme, dok su u nastavku domaćini uspjeli do počasnog gola.

Stigli smo u Albaniji bez gotovo pola tima.

Ispred Begovića počeli su Vranješ i Zukanović na bokovima a Šunjić i Đumić na stoperskim mjestima. U vezu Prcić i Jajalo te Lulić i Krunić na bokovima dok su napad predvodili Džeko i Kodro.

U nastavku su šansu dobili Stevanović, Duljević, Pavlović, Vrančić, Bajić i Cimirot.

Poveli smo odmah na početku meča kada je Džeko iskoristio penal, kojeg je iznudio veznjak Empolia, Rade Krunić.

Potom su Albanci preuzeli inicijativu, ali mi smo zabili i drugi gol. Džeko i Krunić su započeli akciju, Kodro je odigrao povratnu a Lulić u trku zabija za 0:2.

U nastavku su domaćini uspjeli samo do počasnog gola.

Pobjeda je vrijedna i zaslužena iako nismo briljirali. Pitanje je li Baždarević pronašao nova imena, alternative, igrače koji treba da pojačaju konkurenciju. Vjerujemo da je vidio ko može a ko definitivno ne zaslužuje više poziv.