Ajax zaledio Santiago Bernabeo

Ajax je uspio nadoknaditi minus iz Amsterdama od 1:2, savladavši Kraljeve sa 4:1 u sred Madrida, te se plasirao u četvrt finale Lige prvaka.
05.03.2019 u 21:51
ajax

Ajax je odmha na početku meča dao do znanja Solarijevom timu da su došli po pobjedu i prolaz.

Zijech je u 7. a Neres u 18.minuti pogađao mrežu Kraljeva pa je nakon poluvremena bilo jasno šta čeka domaće.

Nakon dvije asistencije srbijanski reprezentativac Tadić je zabio sjajan treći gol kada je bilo jasno je da tu kraj za Real.

Uspjeli su domaći do gola nade preko Asensia u 70.minuti, no nekoliko minuta kasnije tačku na "i" stavio je Shone za konačnih 1:4.

Ovo je prvi puta u historiji da Real Madrid ispada iz Lige prvaka u osmini finala.

U drugom duelu Tottenham je potvrdio pobjedu iz prvog meča protiv Borussije Dortmund iz 49.minute.