Igrač od 300.000 eura srušio veliki Liverpool (video)

Zasigurno jedna od najvećih senzacija Lige prvaka desila se u utorak navečer u Beogradu gdje je Crvena zvezda savladala vicešampiona Evrope, ekipu Liverpoola sa 2:0.
06.11.2018 u 19:51

Zvezda je dobro ušla u meč, igrala bez ikakvog pritiska i straha od protivnika.

Ipak, Liverpool bilježi prve dvije prilike na utakmici, a obje preko Daniela Sturridgea koji se nije proslavio iz odličnih pozicija. To je bilo sve što je Liverpool napravio u prvom dijelu. Igrao se 22. minut kada je Milan Pavkov pogodio glavom nakon kornera Marka Marina i izazvao erupciju oduševljenja na stadionu Rajko Mitić.

To nije bilo sve. Sedam minuta kasnije isti igrač postiže novi gol, ovaj put prekrasan, sa preko 20 metara i tako kreira još veći šok za goste. Do poluvremena blijeda igra Liverpoola, a onda u nastavku potpuna ofanziva. Prvo je Andy Robertson pogodio prečku centaršutem, a onda je Salah nakon kornera uzdrmao stativu.

Ipak, gosti nisu mogli do gola, pa je ostalo senzacionalnih 2:0, što je prva pobjeda srbijanskog tima u Ligi prvaka otkako se koristi ovaj format.

Igrač koji je srušio veliki Liverpool došao je u Zvezde za svega 300.000 eura iz Niša.