Pjanić majstorijom donio pobjedu Juventusu (video)

Nova magija Miralema Pjanića se nastavlja i u novoj sezoni.
25.09.2019 u 09:13

U meču 5. kola italijanske Serie A Juventus je došao do pobjede protiv Brescije na gostovanju (1:2), a pobjedonosni pogodak postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Miralem Pjanić.

Domaći su sjajno otvorili meč i šokirali Staru damu već u četvrtoj minuti kada je za 1:0 pogodio Alfredo Donnarumma. Mario Balotelli je imao dobru priliku u 30. minuti, ali rezultat se nije mijenjao, da bi u 40. Jhon Chancellor postigao autogol za 1:1.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu zaprijetio je Gonzalo Higuain.

U 63. minuti dosuđen je slobodan udarac za torinski klub, koji je izveo Paulo Dybala, ali se lopta odbila od živog zida i došla do Pjanića, koji je majstorskim udarcem pogodio za 1:2.

Do kraja utakmice viđeno je još nekoliko šansi, ali rezultat se nije mijenjao, te je Juventus tako preuzeo prvo mjesto na tabeli ispred Intera, koji sada ima utakmicu manje.