PSG prvi puta u finalu LP, čeka pobjednika Bayern-Lyon

Šampion Francuske PSG plasirao se u prvo finale Lige šampiona u istoriji kluba, savladavši njemački Lajpcig rezultatom 3:0 (2:0).
19.08.2020 u 10:19

PSG je opravdao ulogu favorita i u finalu će igrati protiv pobjednika meča Bajern Minhen – Lion.

Vodeći pogodak postigao je Brazilac Markinjos. Di Marija je sjajno centrirao iskosa sa lijeve strane, a Markinjos glavom zakucao loptu u mrežu u 13. minutu.

U 43. minutu pogriješio je golman Lajpciga Gulači, lopta je stigla do Di Marije, koji lagano sa penala smješta loptu u mrežu za 2:0. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Nejmar je ponovo pogodio stativu.

Drugo poluvrijeme je dobro otvorio Lajpcig i napadao, ali čim je PSŽ krenuo u napad postigao je gol. Di Marija je upisao drugu asistenciju, a Huan Bernat je glavom smjestio loptu u mrežu u 56. minutu. Tada je sve bilo riješeno. Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko prilika za PSŽ, gdje je Gulači neutralisao udarce protivničkih fudbalera. Imao je čak četiri odbrane u poslednjih 20 minuta, kada su pokušavali Di Marija, Mbape i dva puta Paredes.