Zrinjski protutnjao Tušnjem, prvi poraz Mladosti

Sloboda je poražena na Tušnju, Mladost na Pecari dok je Borac savladao Viteza u zadnja tri meča 5.kola BH Telecom Premijer lige BiH.
20.08.2017 u 20:12

Ključni čovjek na Tušnju bio je Filipović koji je postigao oba gola za Plemiće.

Prvo je sjajno pogodio iz "slobodnjaka" sredinom prvog dijela, kada se Muminović nije ni pomjerio da bi u drugom dijelu pored lazevskog pogodio suprotan ugao za konačnih 0:2.

Mladost je prvi poraz doživjela tek u 5.kolu i to na Pecari gdje ih je savladao Široki sa 3:1.

Iako je tim Edisa Mulalića poveo na Pecari golom Regoje u 31.minuti, domaćin je preokrenuo. Jurić je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela poravnao, zatim je Ćorić u 60.pogodio za 2:1 a Čabraja u zadnjim trenucima meča stavio tačku na "i".

Borac je minimalno slavio nad Vitezom od 1:0. Igrala se 4.minuta kada je karić srušen u kaznenom prostoru a Galešić je bio egzekutor dovoljno za nova tri boda Banjalučana.

Danas je Radnik u Bijeljini bez problema savladao Goška s 3:1.