Očajna Roma se u finišu spasila blamaže na Anfieldu

U prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka ekipa Liverpoola sa 5:2 je savladala Romu i napravila veliki korak ka finalu!
24.04.2018 u 20:42

U prvih 25 minuta Roma je bila i bolja i činilo se da će meč biti potpuno neizvjestan.

No, tada se ukazao bivši igrač Rome Mohamad Salah koji je s dva komada razveselio Anfield. Zanimljivo je da se pogocima bivšem klubu nije radovao.

U nastavku je Vučica krenula sa Shikom po gol nade no uslijedio je potpuni potop Rimljana, koji su za dvadeset minuta primili još tri komada.

Na semaforu je bilo 5:0 i izgledalo je kako je sve gotovo. Firminho je zabio dva za koja je asistirao Salah, te jedan Mane.

Nevjerovatan je taj Klopov napadački trio.

Ipak u zadnjih deset minuta Roma se vraća. Prvo je Džeko smanjio za 5:1 sjajnim golom, a za konačnih 5:2 pogpdio je rezervista Perotti iz penala.

Na kraju Roma može biti sretna zbog ovakvog poraza iako su veći dio meča izgledali potpuno izgubljeni.