Bivši golman BiH odveo Katar u finale

Pobjedom nad Poljskom od 31:29, reprezentacija Katara plasirala se u finale rukometnog Svjetskog prvenstva. Danijel Šarić, bivši golman reprezentacije BiH, odveo je Katar u finale spektakularnim obranama, te je proglašen i najboljim igračem prvog polufinala.
30.01.2015 u 17:18

Poljaci su bolje otvorili utakmicu i imali su vodstvo od prve minute, ali sve po jedan gol razlike. Prvi puta su dva gola prednosti imala u devetoj minuti kada je Daszek pogodio za 6:4.

Do kraja poluvremena Katar preuzima kontrolu meč, a vjetar u leđa im je bio sudijski par iz Srbije. Uspjeli su Katarani do kraja prvog dijela napraviti i tri gola prednosti, bilo je 16:13 na odmoru.

Cijelo drugo poluvrijeme Katar je imao 3-4 razlike i sugurno pravio koraka ka finalu kojeg se kasnije i dokopao.

Capote i Mallash su postigli po šest golova za Katar, dok je Jurecki postigao devet za Poljsku. Katar je prva azijska reprezentacija u historiji koja se plasirala u finale Svjetskog prvenstva.