Dva gola Spahića u trijumfu "Apotekara"

Bayer Leverkusen je kao gost slavio kod Nurnberga sa 1:4 a dva gola postigao je kapiten bh.reprezentacije Emir Spahić!
20.04.2014 u 15:57

U utakmici koja je bila od izuzetne važnosti za oba tima, u 17. minuti goste je doveo u vodstvo kapiten bh. fudbalske reprezentacije Emir Spahić sjajnim udarcem sa dvadesetak metara.

Nurnberg je brzo izjednačio preko Plattenhardta u 26. minti, ali u nastvaku su gosti ipak stigli do trijumfa. Boenisch je u 48. minuti nakon jedne gužve bio najprisebniji u kaznenom prostoru domaćih i ponovo je doveo Bayer u vodstvo, a na 1:3 povisio je danas zaista odlični Spahić, koji je maestralno istrčao kontru u 81. minuti i lijepo završio akciju. Konačnih 1:4 djelo je Hilberta u 84. minuti.

Apotekari su ostali na četvrtom mjestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok je Nurnberg i dalje u zoni ispadanja i oba tima će se grčevito do kraja sezone boriti da ostvare svoje ciljeve.