Juniori BiH izborili s Francuzima elitni krug kvalifikacija

Reprezentacija BiH do 19 godina izborila je elitni krug kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2019.godine u Armeniji.
14.11.2017 u 14:08
juniori

Danas su fudbaleri Tonija Karačića savladali Andoru sa 2:1.

U vodstvo su stigli u 41. minuti a strijelac je bio Amar Ćatić.

U osmoj minuti drugog poluvremena, odnosno 53. minuti susreta, Jasmin Čeliković postiže gol s bijele tačke i tako povećava vodstvo naše reprezentacije. Samo dvije minute nakon toga, Andorci su zahvaljujući Fernandezu također s bijele tačke smanjili rezultat na 2:1.

Nakon pogotka Andore, blaga nervoza uvukla se u igru naše juniorske reperzentacije, ali je posao olakšan u 79. minuti kada Samper dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.

U drugom susretu grupe 11, Francuska je remizirala s Gruzijom (1:1). Trikolori su tako prvu fazu kvalifikacija zaključili kao prvoplasirana ekipa u grupi, sa sedam bodova, BiH je druga sa šest, Gruzija treća s dva boda, dok je Andora zadnja s jednim bodom.