LP: Het-trik Mandžukića, novi kiks Liverpoola

Liverpool je novim kiksom i to večeras u Bugarskoj doveo u pitanje plasman u narednu fazu takmičenja, Galatasaray je porazom u Briselu ostao bez Evrope u proljeće, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić zabio je het-trik u dresu Atletico Madrida.
26.11.2014 u 22:02

Atletico je razbio Olimpiacosa sa  4:0 golovima Garcie te het-trikom Mandžukića, dok je u u ovoj grupi A ekipa Juventusa slavila na gostovanju u Švedskoj kod Malmoa, kojeg su savladali sa 0:2 pogocima Lorentea i Teveza, tako da su ove dvije ekipe gotovo sigurno u narednoj fazi takmičenja.

Liverpool je ponovo ostao bez pobjede, a ovoga puta su samo remizirali na gostovanju kod Ludogoreca iako su Redsi do pred kraj imali vodstvo od 1:2 golovima Lamberta i Hendersona, dok je za domaće pogodio Abaloa, da bi pred kraj meča remi Bugarima obezbijedio Terziev u 88.minuti.

U ovoj grupi B Real je u Baselu slavio golom Ronalda u 35.minuti i tako potvrdio stopostotan učinak od pet pobjeda.

U grupi C Monaco je slavio na gostovanju u Leverkusenu sa 0:1, iako je Bayer bio bolja ekipa tokom utakmice. U drugome duelu ove skupine Dany je odveo Zenit do pobjede nad Benficom u 79.minuti meča.

Sanoga i Sanchez bili su strijelci u pobjedi Arsenala od 2:0 nad Borussiom, dok je istim rezultatom Anderlecht pobijedio Galatasaraya koji neće izboriti ni Evropsku ligu.