LP: Real protutnjao Liverpoolom a Borussia kroz Istanbul

Real je opravdao ulogu favorita na gostovanju kod Liverpoola dok je Borussia razbila Galatu u Istanbulu, a Juventus je doživio poraz u Atini.
22.10.2014 u 20:47

Real je u potpunosti opravdao ulogu favorita na Anfieldu s obzirom da su priču završilu nakon 45 minuta kada su Ronaldo te dva puta Benzema pogađali mrežu domaćina.

U istoj grupi Ludogorets je golom Jordaminela slavio nad Baselom sa 1:0.

Još uvjerljivija je bila Borussia Dortmund u Istabulu koja je sa visokih 4:0 savladala Galatu i to golovima Aubemayanga dva puta te Reusa dok je Arsenal uprkos neigranju nekoliko važnih igrača slavio sa 2:1 u Briselu golovima Gibsa i Podolskog i u to u zadnja tri minuta meča.

Juventus je pao u grotlu Atine gdje je poražen od Olimpiacosa sa 1:0 golom Kasamia, dok je Atletico u Madridu pregazio Malmo sa čak 5:0. Koke, Mandžukić, Grisman, Godin i Cerico su pogađali.

Bayer našeg Emira Spahića bio je sa 2:0 bolji od Zenita golovima Donatia i Papadopulsa, dok u susretu Monaca i Benfice nije bilo golova.