PL:Sarajevo slavilo u Tuzli, Travniku bod u Vitezu

U preostalim duelima 15.kola BH Telecom PL BiH, Sarajevo je slavilo u Tuzli a Travnik je uzeo bod u Vitezu.
23.11.2014 u 15:51

Sarajevo je slavilo u Tuzli sa 0:2. U prvom dijelu su jalovo napadali kao i u nastavku i to sve do 76. minute kada je Mitrović igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Valjić je pokazao na bijelu tačku, a Puzigaća je bio siguran. Pitanje pobjednika riješeno je u 90. minuti preko Okića koji je odlično realizovao kontra napad za slavlje Kodrinog tima.

Željezničara je sa 2:1 savladao Čelika. Domaća ekipa stiže u prednost već u četvrtoj minuti susreta. Tomić je izveo slobodnjak, te je pronašao Vareu koji je proslijedio loptu za Bajića koji sa tri metra matira Adilovića.

Plavi su poveli sa 2:0 u 21. minuti. Tomić je sjajno uklizao na lijevoj strani i spasio jednu loptu koju je potom proslijedio za Bajića kojemu nije bilo teško da postigne svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici.

U nastavku susreta gosti iz Zenice su smanjili prednost kada je Đelmić izveo slobodan udarac, lopta se odbila do Dedića koji je uputio povratnu loptu za Kojića koji je matirao Antolovića za 2:1.

Danas je najuvjerljiviju pobjedu ostvarila Slavija protiv Drine i to sa 6:1. Domaći su odlično otvorili meč i nakon tri minute igre su stigli do vodstva. Mladen Lemez je pogodio za prednost od 1:0. Potom je Slavija imala još dvije odlične šanse koje nisu iskoristili, a kazna ih je stigla u 15. minuti kada je Filipović zatresao mrežu Lučića za izjednačenje rezultata na 1:1.

Ali samo dvije minute kasnije Slavija dolazi do novog vodstva preko Salković za 2:1. U 63. minuti pogodio je Popović za prednost Slavije od 3:1. Sve dileme oko poobjednika ovog susreta riješio je Lambulić golom za 4:1 u 72. minuti susreta, da bi isti igrač zabio za 5:1 u 90., a Kokot je postavio konačnih 6:1 u drugoj minuti nadoknade.

U Vitezu nije bilo golova gdje je veliki bod u borbi za opstanak odnio Travnik.