Real bez Ronalda i na krilima Balea osvojio Kup Kralja(video)

Real Madrid osvojio je prvi trofej ove sezone i to njima najdraži, Kup Kralja. Oni su večeras u finalu savladali Barcelonu na stadionu Mestalla u Valenciji sa 2:1.
16.04.2014 u 21:34

U 11. minuti Real dolazi do vodstva, a strijelac je nakon asistencije Karima Benzeme bio Angel Di Maria.

Barcelona je do izjednačenja došla u 68. minuti utakmice. Najviši u šesnaestercu Reala nakon kornera Xavia bio je Marc Bartra.

I kada se činilo da će 90 minuta završiti remijem, u 85. minuti susreta Madriđani dolaze do novog vodstva. Gareth Bale je u maniru Usaina Bolta pretrčao odbranu Barce i to od centra igrališta a onda vrhom kopačke sa sedam metara poslao loptu u mrežu Pinta.

Barcelona je mogla do izjednačenja u posljednjim trenucima susreta, ali je Neymar pogodio stativu, a lopta se odbila u naručje Casillasa.

Najbolji Realov igrač Cristiano Ronaldo nije igrao zbog povrede, ali u Madridu sada slave Velšanina Garetha Balea, junaka večerašnje velike pobjede u El Clasicu.