Sarajevo i Čelik u finalu Kupa BiH

Sarajevo i Čelik finalisti su Kupa BiH. Bordo tim je slavio u Mostaru sa 3:1, dok je Čelik i pored poraza od 1:0 prosao u finale jer je u prvom duelu bilo 2:0 za crveno-crne.
16.04.2014 u 18:59

Cimirot je fantastičnom dubinskom pronašao Stojčeva u 15.minuti, koji je majstorski prevario svog čuvara, a zatim i golmana Dujkovića i lagano pospremio loptu u mrežu za veliko slavlje gostiju.

Sarajevo je potvrdu prolaza u finale osiguralo u 81. minuti. Stojčev je odlično centrirao, nakon čega je Bilbijin udarac glavom odbranio Dujković, ali lopta se opet odbila do Bilbije koji ovoga puta nije pogriješio i udvostručio je prednost svog tima.

Zrinjski je ipak već u narednom napadu preko rezerviste Bekića smanjio na 1:2, ali do kraja više nije bilo vremena za preokret iako su Plemići stvorili dvije odlične šanse. Konačno, nakon jedne kontre u 93. minuti Velkoski je postigao i treći gol za konačnih 1:3, pa se Sarajevo nakon devet godina plasiralo u novo finale Kupa BiH.

Na Pecari je Široki Brijeg savladao Čelik 1:0 ali gosti idu u finale. U  71. minuti domaći dolaze u vodstvo. Damir Džidić je sjajno izveo slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara, ali je Salih Hinović fenomenalnom intervencijom loptu poslao u korner. Udarac iz ugla je izveo Zakarić, a u gužvi ispred gola Čelika najbolje se Wagner koji pogođa za 1:0.