Željezničaru plodovi Semberije, Čeliku opet remi

Željezničar je u 5.kolu BH Telecom Premijer lige BiH slavio protiv Radnika u Bijeljini, Slobodu je savladala Slavija dok su Čelik i Velež remizirali u Zenici.
27.08.2014 u 17:03

Igrao se 3.minut u Bijeljini kada je Milović povukao Turkovića u svom šesnaestercu a siguran sa 11 metara bio je Bučan.

Sadiković je u 56.minuti postigao evrogol za 2:0, da bi za 3:0 pogodio Tomić. Galešić je do kraja uspio samo da smanji na 1:3.

U Zenici su Čelik i Velež remizirali 1:1. Dedić je u 38.minuti šutirao s lijeve strane, Dragojević je odbranio, a onda je mladi Pezer natrčao i s 20 metara pogodio za vodstvo Čelika. Mostarci su do remija stigli u 47.minuti. Prekid s lijeve strane izveo je Blagojević, u gužvi do gola loptu je zakačio Hajdarović i matirao domaćeg golmana 1:1.

Olimpic je sa 4:1 savladao Borca. Odlično je šutirao Šivšić u 37.minuti a Brković sjajno glavom pogađa za 1:0. Borac je poravnao iz penala kojeg je realizirao Stokić u 60.minuti. Pandža je poviso na 3:1 i to 12 minuta prije kraja da bi za 4:1 pogodio Nukić u 90.minuti.

Slavija je savladala Slobodu sa 2:1. Mrežu gostiju iz Tuzle tresli su Vojnović i rezervista Prodanović, da bi Mujkić u finišu smanjio vodstvo Slavije.

Travnik je do vrijedne pobjede stigao nad Mladosti iz Velike Obarske. Nuhić je u 43. minuti gol tima iz Semberije.