Hrvatskoj drama protiv Brazila

Hrvatska je tek u finišu uspjela da slomije Brazil i plasira se u četvrtfinale SP u rukometu.
25.01.2015 u 19:39

Brazil je očito iznenadio Hrvate na početku meča i bez puno respekta ušao u duel sa susjedima što je potvrdilo i prvo poluvrijeme.

Brazilci su na početku drugog poluvremena brzopleto griješili, pa su Hrvati za svega dvije minute došli do izjednačenja 15:15, a odmah potom i do plus dva, nakon čega je brazilski selektor zatražio minutu odmora.

Golom Čupića iz brze kontre Kauboji su u 37. minuti došli do plus tri (18:15). Prvi gol za Brazil u nastavku postigao je Patrianova tek u osmoj minuti. Potom je pogodio Ribeiro i Brazilce vratio na gol zaostatka. U 43. minuti Brazilci su golom Game došli do izjednačenja, a odmah u svom narednom napadu i do vodstva 20:19. U 48. minuti pogotkom Kopljara Hrvatska je došla do izjednačenja 21:21.

Izvrsnim golom u narednom napadu Brazilu je vodstvo vratio Gama. U 53. minuti Kopljar nakon desetak minuta donosi vodstvo Kaubojima, a Santos već u narednom napadu pogađa za još jedno izjednačenje. Četiri minuta prije kraja Igor Karačić je postigao gol za 25:24. Gol za četvrtfinale i prednost od 26:24 postigao je Domagoj Duvnjak. Do kraja su Brazilci postigli gol za konačnih 26:25.