Katar i Slovenija prvi četvrtfinalisti

Katar je pobjedom nad Austrijom a Slovenija nad Makedonijom postali prvi četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva u Kataru.
25.01.2015 u 18:54

Nakon prvog poluvremena Austrija je vodila sa 14:13, a i u nastavku je uslijedila drama. Iako je Katar uspio da preokrene, u nekoliko navrata je vodio i dva razlike, na pet minuta prije kraja rezultat je bio 24:24. Ipak, domaćin SP je u finišu imao više koncentracije i plasirao se u četvrtfinale gdje će igrati protiv boljeg iz duela Njemačka – Egipat.

Slovenija je većim dijelom utakmice bila bolja, a samo u jednom momentu Makedonci su uspjeli da izjednače i to na 17:17. Ipak, Slovenci su preuzeli kasnije stvari u svoje ruke i zasluženo se plasirali u četvrtfinale.

Dragan Gajič je postigao devet golova, dok je Škof zabilježio 12 odbrana. Kod Makedonije Georgievski je postigao sedam golova.