LP: Remi Džeke i Pjanića, PSG bez Zlatana bolji od Barce

U večerašnjim duelima Lige prvaka, PSG je savladao Barcelonu na Parku prinčeva bez Ibrahimovića, City i Roma su podijelili bodove, dok je Maribor iznenadio Schalke i osvojio veliki bod u Gelsenkirchenu.
30.09.2014 u 21:39

City je doveo u vodstvo Agüero u 4. minuti kada je sam izborio jedanaesterac i pogodio za 1:0, a izjednačio je Totti u 24.minuti, kada je izbjegao ofsajd zaku Građana. Džeko je igrao do 57. minute, kada ga je zamijenio Lampard, dok je Pjanić na terenu proveo svih 90 minuta.

Ljepoticu noći odigrali su PSG i Barcelona. Gledaoci u Parizu su uživali, vidjeli su sedam golova, a zadovoljniji su bili pristalice domaćeg tima. PSG je i bez Zlatana Ibrahimovića slavio sa 3:2.

Iznenađenjima se mogu nazvati pobjeda BATE Borisova protiv Athletic Bilbaoa, te remi Maribora na gostovanju kod Schalkea.

Tragičari noći su igrači Shahtara koji su do 89. minute vodili sa 2:0 protiv Porta, a onda je rezervista Martinez sa dva gola spasio bod portugalskom timu. Treba naglasiti da su gosti u ranoj fazi utakmice propustili realizovati jedanaesterac.