Željo ispustio 2:0, Makedonci šokirali Koševo u sudijskom vremenu

Željezničar je ispustio prednost od 2:0 protiv Metalurga i ispao iz drugog pretkola Evropske lige, koji je uspio do remija od 2:2 pa zahvaljujući većem broju postignutih golova u gostima plasirao se u narednu fazu takmičenja.
22.07.2014 u 21:28

Željo je u 16. minuti imao 1:0. Bajić je dobro centrirao sa desne strane nakon prekida, a jedan od igrača Metalurga je nespretno skrenuo loptu i matirao vlastitog golmana za vodstvo Plavih od 1:0. Autogol je zvanično pripisan Dodevskom.

U 54. minuti bilo je 2:0. Jamak je uposlio Bajića koji sa 20-ak metara sjajno pogađa za 2:0 i oduševljenje domaćih navijača.

Rudeski je u 62. minuti nakon sjajnog solo prodora ipak postigao lijep gol za 2:1.

I kada se čekao kraj meča Makedonci su preko Krsteva u 92.minuti zabili iz slobodnog udarca za šok na Koševu, dovoljno za prolaz u sljedeće kolo.