Zvijezda slavila u Konjicu, Gračanlije teško nastradale, Slavenu bod na Piroti

U šest mečeva 1.kola Prve lige FBiH gostujuće pobjede ostvarili su Olimpic i Zvijezda dok je jedini meč bez golova bio onaj na Piroti između Travnika i Slavena.
05.08.2017 u 17:56
bos oras

Derbi u Vrapčićima između Veleža i Olimpica pripao je gostima koji su slavili golom Oglečevca u 65.minuti.

Identičnu pobjedu ostvarila je i Zvijezda na gostovanju kod Igmana u Konjicu. Povratnik u Prvu ligu je bačen na koljena a Nermin Šabić je tako debitovao pobjedom na klupi Zmajeva. Junak meča bio je Čivić.

Do minimalne pobjede stigla je i Bosna u Visokom a domaćin je u finišu susreta srušio Orašje golom Čabavardića. Posao im je bio olakšan jer su Labudovi u drugom dijelu ostali bez Živkovića koji je isključen ali i domaćinu je isključen Hajdarević.

I Čapljina je do minimalne pobjede došla protiv Jedinstva a jedini gol zabio je Rodin u 23.minuti.

Najuvjerljviji je bio Rudar koji je s 3:0 savladao gračaničko Bratstvo. Strijelci su bili: Kobilica, Musić i Ćehajić.

U duelu novajlija Iskre i Toška ekipa iz Bugojna bila je bolja sa 2:1 pogocima Filana i Ivkovića dok je jedini gol za Tošk postigao Suljić.

Jedini meč u kojem nije bilo golova bio je onaj na Piroti između Travnika i Slavena.