BiH ispustila trijumf i remizirala u Bjelorusiji

Rukometna reprezentacija BiH remizirala je u Minsku protiv Bjelorusije 25:25, u prvoj utakmici kvalifikacija za plasman na EP 2016.
29.10.2014 u 15:21

Nakon deset minut imali smo vodstvo od 4:6, a nakon 20 bilo je 5:8. Nebojša Grahovac bio je sjajan na golu, a zabijali su Toromanović, Vražalić, Čelica, Savić..., da bi se na odmor otišlo vodstvom našeg tima 12:13.

Vražalić je početkom drugog poluvremena vratio prednost najboljim bh. rukometašima na dva gola razlike, a sa dva uzastopna pogotka Čelice u 35. minuti je bilo 12:16.

Onda su Bjelorusi zaigrali bolje i serijom 4:0 preokrenuli pa poveli 18:17, a u jednom momentu bilo je 23:20.

Uspjeli smo se vratiti pa nakon odbrane Grahovca preokrenuli smo i dva minuta do kraja imali vodstvo 23:25, gdje smo bili na pragu velike pobjede. Na minut i pol do kraja Puhovski je smanjio na gol prednosti,a nakon neiskorištenog napada našeg tima Puhovski je poravnao 60 sekundi do kraja.

Zadnji napad našeg tima je bio neuspješan, ali šut Panića za pobjedu je izblikiran i na kraju je ostalo neriješeno 25:25.