Evrogol Stojčeva, poraz Želje, "petarda" Krupe

Željezničar je doživio novi poraz, Čelik je doživio katastrofu, Tuzla City se spasio poraza u 93.minuti a Mladost novim porazom klizi prema zoni ispadanja.
13.04.2019 u 17:48
TC RAD

Derbi kola se igra u Mostaru gdje je Zrinjski ugostio Željezničar.

Plavi su stigli u grad na Neretvi pod dojmom teškog poraza u gradskom derbiju, kojeg nisu mogli izbjeći. Junak Zrinjskog bio je rezervista Pezer koji je pogodio za slavlje Plemića.

Radnik je na Tušnju imao pobjedu u džepu zahvaljujući golu Irfana Hadžića. Međutim, Tuzla City se spasio poraza evrogolom Miloša Stojčeva koji je pogodio sa 20 metara sjajnim udarcem.

Najteži poraz ove sezone doživio je Čelik koji je poražen kod Krupe sa 5:2.

Mandić i Brtan su pogađali za vodstvo domaćih da bi Dilaver smanjio na 2:1. Minut kasnije Babić povećava na 3:1 a ubrzo Okić smanjuje na 3:2. Ipak, Krupa do kraja zabija još dva komada preko Aganspahića za konačnih 5:2 i nadu Krupe da može do opstanka.

Važnu pobjedu ostvarila je Zvijezda 09 protiv Mladosti koja sve više klizi prema opasnoj zoni. Govedarica i Velić su pogađali za domaće a gosti su uspjeli samo do gola preko Anđušića.