Mejdan čeka švicarske heroje

Rukometna reprezentacija BiH sjajnom i hrabrom igrom savladala je Švicarsku 24:21 u St.Galenu u okviru kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo 2019.godine.
10.01.2018 u 20:57
bosna

Vegar i Tarabochia su bili najbolji strijelci a igrač utakmice bio je sjajni golman Burić.

Šumanovi momci sjano su ušli u utakmicu i u devetoj minuti su imali prednost rezultatom 4:2, no potom je domaća ekipa napravila seriju 3:0 i povela sa 5:4.

U sljedećih desetak minuta igralo se gol za gol, a u 22. minuti serijom 5:1 Švicarska stiže do prednosti 11:8. Ipak smo sustigli do kraja prvog dijela i na poluvrijeme otišli remijem 12:12.

Početkom drugog dijela Švicarska se odvojila na plus dva (17:15), ali se 15 minuta prije kraja naša reprezentacija vratila u igru i došla do novog izjednačenja (18:18), a deset minuta prije kraja meča izabranici Bilala Šumana su stigli do plus dva (20:18), što se ispostavilo kao ključni trenutak meča.

Do kraja meča naši reprezentativci su sačuvali prednost i zasluženo slavili.

Za prolaz u baraž čeka nas revanš u prepunom tuzlanskom Mejdanu u subotu od 20:00 sati, gdje nam treba najmanje remi.