PL: Široki slavio nad Sarajevom i zadržao lidersku poziciju

U zadnjoj utakmici 9.kola BH Telecom Premijer lige odigranoj na Pecari, Široki je sa 1:0 golom Buhača savladao Sarajeva i zadržao lidersku poziciju.
28.09.2014 u 18:22

Igrao se 34.minut kada je Wagner sjajno podvalio za Buhača koji obilazi Bandovića i posprema loptu u praznu mrežu. Fudbaleri Sarajeva su protestovali ali prema onome što se moglo vidjeti nije bilo ofsajda, iako će se to vidjeti nakon detaljne analize.

U nastavku susreta Sarajevo je imalo više od igre a najbolje šanse propustili su Velkoski kada je izašao sam ispred golmana te Puzigaća kada je pogodio stativu.

Domaćin se odlučio za jaču odbranu i svoju šansu tražio iz kontranapada, gdje su u nekoliko navrata prijetili Bandoviću ali nisu uspjeli da zabiju i drugi gol.

Novi trener Sarajeva Meho Kodro utakmicu je posmatrao s tribina.

U drugom današnjem meču u duelu Slavije i Mladosti nije bilo golova.