Sarajevo protutnjalo Tušnjem, Čeliku i Olimpicu pobjede nade

Sarajevo je slavilo na Tušnju, dok su pobjede nade ostvarili Čelik i Olimpic.
05.04.2017 u 16:33
slo sar

U ne tako kvalitetnoj utakmici na Tušnju, Sarajevu je pripala ova partija.

I dok u prvom dijeli nije bilo nekih šansi i velikih prilika, drugi dio je bio sadržajniji.

Sarajevo je povelo u 66.minuti kada je Duljević dobro šutirao, Hadžić je kratko odbio loptu a Hebibović pored uspavane odbrane dobro reagovao za 0:1.

Tuzlaci su pokušali da učine nešto više, ali danas najbolji tuzlanski igrači Ordagić i Zilkić nisu bili na očekivanom nivou, kao ni ostatak ekipe.

U zadnjoj minuti meča za konačnih 0:2 zabio je bivši fudbaler Slobode Sarić. iz slobodnog udarca.

U Krupi na Vrbasu domaćin i Radnik su podijelili bodove. Radnik je još jedno gostovanje apsolvirao bez poraza.

Domaćin je poveo preko Ljubenovića, a gosti su poravnali preko Đurića 15 minuta prije kraja.

U Ligi za opstanak, Čelik je minimalnom pobjedom nad Vitezom zadržao nadu da može do opstanka, a junak meča bio je Dilvar koji je pogodio u 32.minuti meča.

Olimpic se također nada opstanku a tračak nade zadržali su protiv Metalleghea, kojeg su nadvisili golom Svrake iz finiša prvog dijela.