Tuzla City do četvrte pobjede

Nakon što su savladali Čapljinu i Željezničar u Međugorju, Tuzla City je u Ulcinju nastavio pobjednički niz.
10.02.2019 u 10:18
TC Radnik

Starčevićev tim prvo je bio bolji od crnogorskog drugoligaša Otranta sa 3:1 da bi u subotu nadvisio i bijeljinskog Radnika sa 2:0.

Golove za Plave su postigli junior Mujić i novajlija Trumić.

Obojica su počeli meč s klupe za rezervne igrače.

Duel protiv Radnika počeli su: Fejzić – Čomor, Kojić (od 83.Musić), Brekalo, Bevab – Hasanović, Stjepanović (od 46.Trumić) – Šarčević (od 72.Murga), Hajrović (od 65.Karjašević), Zlatković (od 60.Crnkić) – Ubiparip (74.Mujić).

U dosta tvrdom prvom dijelu uglavnom se igralo na sredini terena, gdje su zabilježene po jedna prilika na obje strane. Prvi prijeti Radnik u 22.minuti, kada nakon kornera stativa spašava Fejzića. U 35.minuti susreta Šarčević je pobjegao odbrani iz Bijeljine, centrirao ali na loptu malo kasni Ubiparip.

U nastavku susreta Tuzlaci prvi prijete kada nakon kornera Hajrovića, udarac Kojića odlazi iznad sam prečke. U 60.minuti Crnkić ulazi umjesto Zlatkovića a u narednom minutu kreira dobru priliku kada šutira pored same stative. Radnik ozbiljno prijeti u 77.minuti ali Fejzić je maestralno odbranio udarac ispod prečke. Minut kasnije Crnkić je ponovo u prilici, ali njegov udarac odlazi iznad gola. U 79.minuti Plavi dolaze do prednosti kada je gol Radnika pogodio “rezervista” Mujić. Samo dva minuta kasnije bilo je 2:0 kada je još jedan “rezervista” i to Trumić pogodio mrežu ekipe iz Bijeljine. Bila je ovo četvrta pobjeda Tuzla Cityja u okviru zimskih priprema.

Naredna a ujedno i posljednja provjera je u srijedu protiv crnogorskog drugoligaša Arsenala.