Velež ispustio pobjedu, trener Olimpica pogođen u glavu

Derbi kola Prve lige FBiH između Olimpica i Veleža okončan je bez pobjednika.
24.03.2019 u 17:15
oli vel

Iako su Mostarci imali dva gola prednosti nakon prvih 45 minuta golovima Behrema i fajića, domaći su na kraju uspjeli da dođu do remija.

Olimpik je imao veliku priliku da stigne do pogotka na početku drugog poluvremena, no Stojanović nije pogodio, ali u 66. minuti sudija je nakon prekršaja nad Radovcem pokazao na bijelu tačku i Osmanović je smanjio na 2:1. Vukovi su nakon toga pokušavali doći do drugog pogotka i poravnanja, ali se Velež dobro branio te je imao nekoliko izglednih prilika da nakon kontranapada završi posao. Kada to nisu realizovali, stigla je kazna.

Igrala se 90. minuta kada je Radovac primio loptu među loše postavljenim defanzivcima Veleža, okernuo se i matirao golmana Rođenih za poravnanje i konačnih 2:2.

Na Otoci su viđene i nemile scene nakon meča gdje je trener Vukova Esad Selimović pogođen u glavom nekim predmetom, koji je doletio s mjesta gdje su bili navijači Veleža.