Sarajevo na Okićev pogon u 3.pretkolo EL

Sarajevo je pobjedom od 3:1 u gostima protiv Haugesunda ovjerilo prolaz u 3.pretkolo Evropske lige.
24.07.2014 u 18:02

U 20. minuti Sarajevo vodi 0:1. Miloš Stojčev je oduzeo jednu loptu na sredini terena, prošao dva igrača domaćina i sa nekih 30-ak metara sjajano pogodio mrežu domaćina za vodstvo Bordo tima.

U 36. minuti novi gol u mreži domaćih. Nemanja Bilbija je sjajno pronašao Ševku Okića u kaznenom prostoru Haugesunda, a napadač Sarajeva zaobilazi i golmana i šalje loptu u mrežu za vodstvo od 0:2.

U 46. minuti Džemo Berberović je napravio penal i zaradio žuti karton. Siguran za smanjenje vodstva Sarajeva bio je Sema.

Sarajevo ovjerava pobjedu u 82. minuti svojim drugim golom na utakmici a trećim za Sarajevo. Ševko Okić donosi pobjedu Sarajevu i prola u treće pretkolo.