Belgija slavila na Grbavici, Rusija ostala samo san

Porazom na Grbavici od Belgije sa 3:4, reprezentacija BiH je izgubila sve šanse da se plasira na Mundijal u Rusiji 2018.godine.
07.10.2017 u 18:03
bih bel

Ušli smo u utakmici bez Miralema Pjanića kojeg je zamijenio Medunjanin, sa tri stopera i pojačanim pokretljivim veznim redom.

Međutim, Belgijanci su poveli nakon samo četiri minuta, kada je Menuier na asistenciju Hazarda zabio za 0:1.

Vratili smo se sredinom poluvremena kada je Džeko šutirao a loptu je na drugoj stativi zakucao Medunjanin za poravnanje.

Do kraja poluvremena poveli smo sa 2:1 nakon što je Višća iskoristio grešku odbrane gostiju.

U nastavku su Belgijanci jurnuli kao da im je odlučujući meč, i gol je visio u zraku.

Poravnali su u 59.minuti kada je Begović slabo reagovao a Batshuayi zabio na odbijanac za 2:2 a Verhongen je brzo zabio i za 2:3.

Potom su izašli Bešić i Medunjanin a ušli Ibišević i Jajalo te Hajrović koji je iz kornera pogodio Đumića za 3:3.

No, do kraja smo primili gol pored uspavane i trome odbrane preko Carrasca za konačnih 3:4 i kraj snova da ćemo vidjeti Rusiju.