Moldavci razbijeni, sa Slovacima za elitni krug

Reprezentacija BiH do 17 godina savlada je vršnjake iz Moldavije sa 4:0 u okviru kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.
05.10.2017 u 17:57
kadeti

Naši mladići su rano došli do prednosti, a prvi pogodak postigao je Hasić u šestoj minuti. Poslije toga Smalenea je odbranio udarac Badžaka, da bi u 14. minuti novim golom, ovaj put iz penala, Hasić doveo Zmajiće u prednost od 2:0. I u nastavku naši momci su bili bolji, a pokušavali su Staniž i Hasić, ali Smalenea je branio.

Badžak je bio u prilici u 28. minuti, no šutirao je van okvira gola. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjena rezultata. Drugi dio utakmice počeo je prilikom Hasića. U 47. minuti Badžak je pogodio za 3:0. Đokanović je u 53. minuti pogodio okvir gola.

Naše nade su u nastavku stvorile još šansi, a u 78. minuti Hasić je kompletirao hat-trick i postavio konačnih 4:0. U drugoj utakmici naše grupe bez pogodaka su odigrali Slovačka i Makedonija. Odlučujuću utakmicu za plasman u Elitnu rundu kvalifikacija naši momci igrat će protiv Slovačke.